Spet en piknik - ribji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jun 2006 10:11

Ribje nabodalo z limeto po 200 g fileja tune, morske žabe, brancina (narezano na večje kocke) sok 1 limete 1 limeta, narezana na rezine 30 g oljčnega olja sol, peteršilj 2 stroka česna lesena nabodala Narezane ribje fileje solimo, zalijemo z limetinim sokom in oljčnim oljem, dodamo sesekljan peteršilj, česen ter na rezine narezano limeto. Dobro premešamo in mariniramo cca pol ure, vmes večkrat premešamo. Na palčke izmenično nabadamo kose vseh treh filejev, ločujemo jih z limetinimi rezinami. Pripravljena nabodala pečemo na žaru cca 4 minute na vsaki strani. Kozice na rožmarinovih vejicah 16 rožmarinovih vejic (cca 12 cm dolgih) 48 repkov kozic (oluščenih)50 g sezama sok ene limete naribana lupina polovice limete 50 ml oljčnega olja sol, peteršilj, 2 stroka česna Rožmarinove vejice posmukamo, tako da ostanejo samo vršički. Na drugem koncu jih priostrimo za lažje nabadanje repkov kozic. Oluščene repke kozic prelijemo z oljčnim oljem in limetinim sokom, dodamo sesekljan peteršilj in česen, sezamova semena, naribano limetino lupino, solimo in dobro premešamo. Postavimo v hladilnik za približno 1 uro. Marinirane kozice nabodemo na pripravljena nabodalca in jih pečemo približno 3 minute na vsaki strani. Oba recepta sta iz knjige Žar (iz kolekcije Nedeljski dnevnik). Loni Makaroni

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. jun 2006 19:00

Spet jaz! Število povabljenih narašča, zdaj nas je že 36!!! Imam že mravljince v trebuhu, ampak vem, da je bistvenega pomena dobra organizacija. In spet imam za vas par vprašanj, proooosim... Piknik bo cel dan, začel se bo okoli 11ih in trajal do nezavesti. Vroč dan bo (upam, da brez ploh) in mi se bomo kopali v bazenčku, igrali košarko, v glavnem ne bomo vsi skupaj v eni skupini (naša parcela je ful velika). Tudi ne bodo prišli vsi gostje naenkrat, eni pridejo šele popoldne. In zdaj me muči tole: kako naj ljudem povem, da je na mizi za jest, recimo zdaj je solata! In zdaj je buzara! Ribe so pečene! Saj tudi ne bi bilo fajn, če bi prišlio jest vsi naenkrat, ker miza ne bo dovolj velika za vse. A naj bodo solate skoz na mizi? bi bilo fajn, samo se bodo skuhale... To me malo muči, saj pravim, nikoli nisem gostila še toliko ljudi... Želim si pa, da bi cel dan po malem jedli, malo pikali. Recimo, najprej solate (hobotnica, riževa, paradižnikova, tunina...). Potem čez čas črna rižota, za tem buzara. Potem škampi (še ne vem ali na buzari ali na žaru). In finale: zobatci na žaru z blitvo in krompirjem. Za konec kremšnite in pecivo, ki ga bodo gostje prinesli s seboj (sem jih "ponucala" in še jih bom). Vmes prigrizki za izbirčne otroke (kak krompirček in hrenovke na žaru). pa full sadja, ki bo vedno na mizi in pijača bo samopostrežna. Kako naj to izpeljem, da bodo vsi siti in da ne bom letala okoli njih kot ena tečna mama? Saj lahko, da bodo prihajali sami, najbrž že, a ne... Ma, mogoče pa samo kompliciram. ker me je malo strah!! Pomoč!!!!!!!!!!!!! Prosila bi tudi za kak dober recept za solato iz testenin, ki bi pasala v morski koncept. Hvala vsem za že napisane predloge in za tiste, ki (upam da) sledijo! jasna

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

22. jun 2006 22:35

Za toliko ljudi je najbolje samopostrežni bife. Ker bo vroče, riba pa je občutljiva, bi bilo najbolje, da imaš pri mizi velik hladilnik, v katerem so postavljene samo posode z ribjimi jedmi. Ali pa nabavi led, daš ga v posode, na led pa hrano. Nisi napisala ali bo miza zunaj ali v hiši. Predvidevam, da bodo gostje prihajali le nekako v skupinah. Vsaki skupini -skupinici ponudiš za jesti, razkažeš hladilnik in razložiš sistem samopostrežbe. Ko bodo lačni, si bodo pač sami vzeli. Če boš čez dan sproti pripravljala hrano, nekam napiši jedilnik in približno uro, ko bo jed pripravljena. Tako se bodo gostom že vnaprej cedile sline in se bodo "šparali" za njim ljubše jedi. Pa še obveščati jih ni treba. Verjemi, ko bodo lačni, bodo poiskali pot do hrane. Zvečer, ko se ohladi pa ribji roštilj. Pa vse naj in veliko kuharskih ter gurmanskih užitkov. župca

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

23. jun 2006 9:29

ti postavi hrano na mizo, po vrstnem redu, kot si si zamislila. ljudi povabi k mizi, če ni dovolj prostora za vseh za sedet, pa naredit bife. svetujem pa ti, da ne pustiš hrano stati preveč časa na mizah, posebno ne solat. počakaj, da se nabere več ljudi skupaj, postreži, kdor si vzame je, naredi pauzo za šport, ples... in kasneje, ko so želodčki spet prazni nov obrok. tako bo hrana okusna in sveža cel dan, pa tebi bo ostalo malo več časa za druženje. za testenine pa recept, enostaven in hitro pripravljen: fjokci od barille konzerva riomare tune z zelenjavo (koruza) sir feta paradižnik češnjevec listki bazilike sveži marinada (poper, sol, o.olje, b. kis) olive kapre slani fileti ali inčuni testenine skuhaš al dente in jih takoj ohladiš v mrzli vodi. hladnim dodaš navedene sestavine, vse razrezano na manjše kose. serviraj hladno, z rezinami limone ali limete, doda si vsak sam, po okusu. lep piknik, pppp

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jun 2006 13:19

Župca in pppp, najlepša hvala! Bom poročala, kako je uspelo. Se veselim, malo me je strah, predstavlja mi pa vse skupaj en izziv...hecno ne. Lep dan! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jun 2006 23:38

No, pa je za nami. Zelo sem zadovoljna, vse je bilo fantastično, brez pretiravanja! Gostje niso mogli prehvaliti jedi, vse je bilo zelo okusno. Naj se malo považim, kaj mi je uspelo pripravit: 1. solate: hobotnica, paradižnikova, tuna s koruzo, riževa z rakci in bučkami 2. črna rižota 3. pečeni zobatci (na roštilju pekel moj mož), blitva s krompirjem 4. škampi na žaru 5. sladice: kremšnite, štrudelj iz pregrete smetane (bil je fantastičen) in kup peciva, ki so ga prinesli gostje... Še v življenju nisem skuhala toliko jedi v tako kratkem času, imam pa občutek, da bom še. Zdaj sem utrujena, vendar tako zadovoljna! In naj vam povem še to, kaj je rekla moja svakinja...Od kod meni naenkrat tako kuharsko znanje?? In sem ji povedala za vas. Mislim ,da je vrednost receptov na forumu ravno ta, da so vsi preizkušeni in res dobri, kar za kuharske knjioge in revije ne velja vedno. Ja, že bluzim, spat grem. HVALA VAM!!!!!!!!!!!!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti